Euroregionalne Igrzyska 2014
Euroreginalne Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 07 Maj 2014 04:59

 

W dniach 1-3.05.2014 w Jeleniej Górze odbyły się Euroregionalne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Jelenia Góra 2014. W imprezie wzięły udział dzieci z Jeleniej Góry oraz zaprzyjaźnionego czeskiego Jablonca.
Uczestnicy rywalizowali w czterech dyscyplinach sportu: lekkiej atletyce, siatkówce, piłce nożnej i pływaniu. Nowością było to, iż nie rywalizowały ze sobą drużyny z poszczególnych miast lecz zespoły mieszane. Każdy zespół czy też sztafeta składała się zarówno z Polaków jak i Czechów.
W pierwszym dniu Igrzysk młodzi sportowcy wraz z opiekunami wzięli udział w uroczystym odsłonięciu pomnika „Porwanie Europy”.
2 maja do południa uczestnicy rywalizowali w przewidzianych programem dyscyplinach sportu. Jelenią Górę w piłce nożnej reprezentowali chłopcy z Karkonoskiego Klubu Sportowego (KKS) oraz dziewczęta z Klubu Piłki Ręcznej (KPR). Reprezentację w pływaniu wystawił klub Just Swim. Ze Szkoły Podstawowej nr 11 wywodziły się siatkarki oraz siatkarze, natomiast lekkoatleci reprezentowali Szkoły nr 3 i nr 5. Mimo chłodu i lekko padającego deszczu należy podkreślić zaangażowanie, ambicję i hart ducha uczestników.
Po obiedzie na sportowców czekała gra miejska. Polegała ona na szukaniu wskazówek, rozwiązywaniu zadań, przemieszczaniu się z punktu do punktu oraz zbieraniu liter, które na końcu tworzyły hasło „Jelenia Góra”. Zabawa przyniosła wiele radości i była jeszcze bardzo długo komentowana i omawiana.
Trzeci i zarazem o

 

statni dzień przyniósł wiele atrakcji. Wszystkie dzieci wraz z opiekunami odpoczywały w Termach Cieplickich, jeździły gokartami oraz próbowały swoich sił w Avatararenie.
O godzinie 17 w sali Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Z tej okazji sportowcy wraz z opiekunami wysłuchali koncertu inspirowanego historią Karkonoszy, po którym nastąpiła najważniejsza dla nich część Igrzysk.
Wszystkie dzieci zostały nagrodzone medalami, a drużyny pięknymi pucharami.
Nagrodzono także uczestników konkursu literackiego, który został ogłoszony przed Igrzyskami. Uczestnicy mieli za zadanie napisać esej na temat: „Dlaczego sport i przyjaźń są w życiu ważne”.
Wybrano także hasło, które promowało Igrzyska – „Nieważne czy zwyciężymy. Ważne że dobrze się bawimy”.

  

Zmieniony: Środa, 10 Wrzesień 2014 11:11
Więcej…